medikal çeviri yeminli çeviri ingilizce çeviri
teknik çeviri hukuki çeviri simultane çeviri

Medikal Çeviri

İngilizce Çeviri, dünyada ve Türkiye'de birçok tıp kurumu ve farmasötik şirketine kapsamlı ve esnek medikal çeviri hizmetleri vermektedir.medikal çeviri »

Detayda Titizlik

Medikal dokümanların çevirisinde yılların deneyimine sahip çevirmenlerimizle tıbbi çeviri yaparken tam olarak nelerin gerektiğini iyi anlıyor, detaylar ve...

ingilizce çeviri

Pasaport Çeviri Bürosu

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Arapça, ve diğer dillerdeki belgeleriniz Türkçe’ye, Türkçe’den diğer dillere çevriliri yapılır.

Bu alanda verdiğimiz temel çeviri hizmeti:
Pasaport çeviri,
Vize Başvuru Formu çeviri,
Vize Danışmanlığı,
Pasaport Takibi

çevirileriniz, yeminli tercüman kaşeli veya noter tasdikli yapılır. Noter tasdiki yapılan evraklarınız, kuryelerimizce adresinize teslim edilir.

Vize başvuru formları yeminli tercümanlarımızca İngilizce veya gideceğiniz ülke dilinde, eksiksiz ve süratle doldurulur.

Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Pasaportun imza kısmı hamili tarafından mutlaka imzalanmış olaması gerekmektedir.

Pasaportun geçerlilik süresinin en az altı ay olması gerekmektedir

Vize sayfaları biten pasaportların emniyet müdürlüklerine gidilerek yeniletilmesi gerekmektedir (Pasaport başvuruları şahsen yapılmalıdı ve pasaportların yalnız vizeler yazan bölümüne vize basılmaktadır. Döviz ve gümrük kayıtları ve açıklamalar yazan bölümlere vize basılmamaktadır.)

Vize başvurusu yapılacak evrakların eksiksiz ve güncel olmasına dikkat ediniz. Vize için gerekli belgeler ülkelere göre değişmektedir. En doğru ve güncel bilgileri büyükelçilik / konsolosluklardan edinebilirsiniz.

Vize başvurularında gereken resimlerin en son altı ay önce çekilmiş ve renkli fotokopi veya baskı olmaması gerekmektedir(Almanya Vizesi, İtalya Vizesi, İspanya Vizesi ve Fransa Vizesi başvurularında resimlerin biometrik resim olması gerekmektedir.

Shengen Vizesine Nedir?

Schengen Anlaşmasını kabul etmiş 15 Avrupa ülkesinde geçerli olan vizedir. Schengen Anlaşmasının amacı, üye ülkelerin Schengen alanı içerisindeki serbest dolaşımını sağlamaktır, dolayısıyla Schengen ülkelerinden biri tarafından verilen vize diğer tüm üye ülkelerin topraklarında geçerlidir.

Hangi Ülklere Shengen Vizesine Dahildir?

Almanya Vizesi, Avusturya Vizesi , Belçika Vizesi, Danimarka Vizesi, Finlandiya Vizesi, Fransa Vizesi, Hollanda Vizesi, İzlanda Vizesi, İspanya Vizesi, İsveç Vizesi, İtalya Vizesi, Lüksemburg Vizesi, Norveç Vizesi, Portekiz Vizesi ve Yunanistan Vizesi Schengen Vizesidir.

Pasaport Almak İçin Nereye Müracaat Edilmeli?

İlçe Emniyet Müdürlüklerinden alınan formun doldurup gerekli belgeler ile birlikte en yakın İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliğine, pasaport alacakların ve refakate kaydolacakların şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

Yeni pasaport çıkartmak için gereken belgeler:

Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,

Yeni alacaklar için 4, var olan pasaportunu geçerli bir nedenden dolayı (vize reddi alınması, sınır dışı kaşesi vurulması, eşkal değişikliği vb) değiştirmek isteyenler 3, pasaportunu uzatmak (temdit) isteyenler 3 adet fotoğraf,

İstenen süreye göre maliye veznelerine yatırılacak para karşılığı alınan harç makbuzu,

Pasaport bürolarından alınacak form doldurularak yeni alacaklar, pasaportunun süresini uzatacak veya değiştirecek olanlar ilk üç maddede belirtilen evraklarla en yakın ilçenin pasaport bürolarına müracaat edeceklerdir.

Pasaport Türleri:

Hususi Yeşil Pasaport
Umuma Mahsus Lacivert Pasaport
Diplomatik Kırmızı Pasaport
Hizmet Pasaportu Gri Pasaport

Yeşil Pasaport Nedir?
Belli bir dereceye sahip olan devlet memurlarının alabilceği pasaport.

Lacivert Pasaport Nedir?
Her Türk vatandaşının alabileceği normal pasaport.

Kırmızı Pasaport Nedir?
Diplomatlara,milletvekillerine,bakanlara,başbakan ve cumhurbaşkanına verilen pasaport. Eş ve çocuklarına da Kırmızı pasaport verilmektedir.

Gri Pasaport Nedir?
Yurt dışına belli bir devlet göreviyle çıkış yapan sadece görev süresince geçerliliği olan yurt dışından görev bitimiyle geri dönüşte teslim edilen pasaport.

Fiyat Teklifi İsteyiniz
Pasaport ve vize ile ilgili her türlü evrakınızı internet üzerinden ulaştırabilir, çeviri – tercüme taleplerinizi günün her saati iletebilir, çevirileriniz için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

İngilizce Çeviri © 2010
medikal çeviri | hukuki çeviri | akademik çeviri | teknik çeviri | ticari çeviri | simultane çeviri | diploma çevirisi